Vis enkelt innlegg
Gammel 11-08-07, 22:56   #2
Strå
Lesende
 
Strå sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2007
Hvor: F16
Innlegg: 11.995
Strå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt av
Standard

Sv: Rasistiske steder?

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

Men rasisme basert på uvitenhet er langt lettere å få bukt med. Da trenger man "bare" mer kunnskap.

Rasisme basert på faktiske erfaringer, der man må jobbe selv med å tenke på dem man IKKE har møtt, er det langt mer krevende å få bukt med, tror jeg. Og det overses ofte, fordi det er ubehagelig å tenke på.

Du har nok mye rett der, sukk. Selv har jeg sett så store negative konsekvenser av uvitenhetsrasisme at jeg vanskelig kan se for meg at jeg skulle bli rasist bare fordi jeg opplevde noen flere tilfeller av "negativiteter" (finner ikke bedre ord) begått av folk med andre kulturbakgrunner. Hmm, ser at dette innlegget ikke akkurat sier helt det jeg mener, håper dere forstår meg?

Strå er ikke aktiv   Svar med sitat