Sv: Kjøring på smale vestlandsveier
Opprinnelig lagt inn av Java, her.
Selvsagt er det lettere å holde høyere fart gjennom en sving med en personbil enn en bobil. Det er irriterende å ligge bak en som bremser veldig ned for så å gasse opp, selve kjøremønsteret er ubehagelig selv om det ikke tar så mye lenger tid. Jeg ville nok ikke presset på for å kjøre forbi, men jeg hadde nok irritert meg over å ligge bak deg.
Dette.
Det er rett og slett irriterende kjedelig å måtte kjøre sakte fordi (bo-)bilen foran ikke klarer svingene. Det er det samme som å ligge bak en tunglastet semitrailer opp fjellsidene.
Folkeskikken min tilsier å slippe forbi når jeg kan, noe vi gjør om vi kjører med campingvogn eller annen henger selv. Jeg har ikke hastverk eller behov for å kjøre som et svin, men fartsgrensene kan man jo i det minste være i nærheten av. 
__________________
“Though she be but little, she is fierce!”
- Shakespeare
|