Vis enkelt innlegg
Gammel 10-05-07, 21:56   #6
MokkMokk
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: oppi der :peker:
Innlegg: 5.001
MokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt av
Standard

Sv: Ettårsbefaring av nye hus (noen spørsmål og MYE frust)

Fant ei liste i denne linken din, 3barnsmor. Tok en aldri så liten gjennomgang:

1. Slutter dører tett, og er de lette å åpne og lukke og låse?
Flere av dørene er trange.

2. Slutter vinduer tett, og er de lette å åpne og lukke og låse?
Vinduene er greie, men luftelukene i øvre vinduskarm slutter ikke skikkelig inntil, noe som gjør at det trekker kaldt fra disse om vinteren. Dessuten - mange av de store stuevinduene dugget nesten helt igjen en gråkald morgen i høst - duggen var på utsiden, noe som visstnok kan tyde på at noe ikke er skikkelig tett.

3. Er alle vinduer hele og uten
skrapemerker?
Ja, tror det.

4. Er det noen steder knirk i gulv?
Trappa knirker altså som er uvær, og på et område i 2. etg. er det "svikt" i parketten, man kjenner liksom at den begever seg under føttene når man går på den.

5. Er tersklene faste å gå på?
Et par virker litt "slarkete".

6. Er det forskriftsmessig brannmur bak eventuell ovn eller annet ildsted?
Vi har frittstående vedovn, så jeg regner med det skulle være i orden.

7. Er overflater på gulv, vegger og tak jevne og uten skader?
Nei. I flere hjørner er det stygge sprekker etter dårlig sparklingsjobb, noen er virkelig omfattende.

8. Er flislagte gulv og vegger pene, og er fugene jevne og pene?
Ja, greit nok.

9. Er fliser lagt pent inntil sluk og andre detaljer som fordrer tilskjæring?
Ja, greit nok.

10. Er lister pent gjæret i hjørner?
Nei. Listingen er rett og slett elendig. Det er fliser, sprekker og dårlig gjæring. Dessuten er det lagt ferdigmalte lister som har dårlig malingsdekke, og det er ikke ettermalt etter at de er satt opp, slik at vi har titusen små spikerhull overalt. Dette nektet de å gjøre noe med ifm. innflytting, fordi "det var vanlig at hus ble levert med slik listefinsih".

11. Er det nøkler i alle dører som skal ha det?
Ja.

12. Utleveres riktig antall hovednøkler?
Ja.

13. Er eventuelt medfølgende hvitevarer riktig montert?
Fulgte ikke med.

14. Kan dører til hvitevarene åpnes uten problemer?
Fulgte ikke med.

15. Er medfølgende skap riktig og pent montert, og inneholder de riktige hyller og skuffer?
Fulgte ikke med noe skap i det hele tatt, unntatt skapene som medfølger kjøkken og baderomsinnredning.

16. Er alle kontakter der de skal være?
Joa.

17. Er uttak til telefon, radio og fjernsyn der de skal være?
Vi bestemte selv hvor dette skulle være, så ja.

18. Hvis tilgang til loft, påse at isolasjon og plastfolie er riktig lagt.
Har ikke loft.


MokkMokk er ikke aktiv   Svar med sitat