Vis enkelt innlegg
Gammel 07-09-12, 12:18   #4
mrc
Bør lage seg en tittel selv
 
mrc sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Foran pc-en
Innlegg: 5.480
mrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt likt
Standard

Sv: SSD på MacBook fra 2006

TrimEnabler er programvarne jeg benytter for å få Trim-støtte på ikke-Apple-SSD. Mener den skal fungere på 10.5 og nyere.

Ellers er en generell anbefaling ofte at man velger Sandforce-baserte SSD-er til Mac. Disse er ikke like avhengig av Trim-støtte som mange andre SSD-er, og kompatibiliteten mot mange Mac-modeller ser ut til å være bra. Med det sagt, Samsung 830 er det Apple benytter nå i de aller nyeste Mac-ene så vidt jeg har forstått. I utgangspunktet gode SSD-er - kjører selv med en slik 256GB'er i ene Windows-pc-en.

Ellers er det jo halvveis et lite helvete å få åpnet opp MBP av den generasjonen for å få på plass ny disk, men det finnes vel etter hvert en del gode guider på nettet ;-)

__________________
"I've got nothing against God. It's his fan club I can't stand"
[J-2003 - G-2005 - J-2008]
mrc er ikke aktiv   Svar med sitat