Vis enkelt innlegg
Gammel 12-06-12, 07:23   #10
Nelly Nickers
Slow reader
 
Nelly Nickers sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 2.678
Nelly Nickers er virkelig godt liktNelly Nickers er virkelig godt liktNelly Nickers er virkelig godt liktNelly Nickers er virkelig godt liktNelly Nickers er virkelig godt liktNelly Nickers er virkelig godt liktNelly Nickers er virkelig godt liktNelly Nickers er virkelig godt liktNelly Nickers er virkelig godt likt
Standard

Sv: Smarte huskeregler man faktisk har bruk for?

Jeg har en teori på hvorfor jeg tar feil av høyre og venstre.
Hvis jeg rekker å tenke meg om noen sekunder, finner jeg selvsagt ut hva som er riktig, men hvis noen (som i Kjørelærer ) roper "Sving til høyre!" så svinger jeg automatis til venstre.

Jeg er visuell, og "ser" ofte for meg bilder og skrift i hodet.
Når jeg da "ser" for meg HØYRE OG VENSTRE (som er den rekkefølgen vi naturlig sier det i), så står jo "høyre" på den venstre siden mens "venstre" står på høyre side.

Hadde det vært helt naturlig å si "Venstre og høyre" i stedet for "høyre og venstre", hadde jeg ikke tatt feil hver gang. Det er jeg helt sikker på.

Nelly Nickers er ikke aktiv   Svar med sitat