Sv: Fasadebygging på nett - publisering på nett av bilder av egne barn
Jeg er litt der at om jeg legger ut et koselig bilde av jenta mi på fb, så tror jeg ikke det er noe som kan skade noen. Enten det er snakk om nå, eller om seksti år.
Men samtidig så finnes det jo folk der ute som ikke evner å bruke skjønn, og det er jo fryktelig dumt om det skal gå utover barna deres.
Om et bilde av meg eller snuppa er bevart for ettertiden så er det nok helt supert for de i ettertiden å få se hvor fint vi feks hadde det på stranda en vårdag i 20012.
For min del går grensen ved nakenhet og slike bilder der barna er i situasjoner som kanskje ikke er så gøy å se seg selv i. Nå har jeg kontroll over de som ser bildene jeg legger ut da, jeg liker i alle fall å tro at jeg har det. Og jeg er ikke bekymret på min families vegne.
__________________
Mjau maler videre...
|