Sv: Skriftlig kommunikasjon i mail
Jeg hadde ikke oppmuntret til rettskriving, jeg hadde kjørt ganske hardt på med at rettskriving og en ok og høflig språkbruk rett og slett er essensielt for å fremstå som seriøs. Og at for de som har problemer, så finnes det rettskrivingsprogrammer (for ikke å snakke om korrekt tegnsetting. Det holder med et spørsmålstegn og utropstegn, og et punktum, eller tre ved elipse, ALDRI flere).
Det med at de skal undersøke fakta før de er påståelige har jo også med pålitelighet og seriøsitet å gjøre. Jeg tror rett og slett jeg ville hatt "Seriøsitet og pålitelighet" som overskrift for foredraget.
Bruk korrekt språk og tegnsetting.
Unngå bannord (og sms-sjargong).
Vær høflig og imøtekommende.
Sett grenser på en høflig måte der det trengs.
Blir du provosert, så sett mailen på vent en stund, evt. bruk en annen som filter før du sender.
Sjekk opp i fakta før du svarer. (Evt si at du kan sjekke opp hvis de er interessert og få en bekreftelse på det først dersom det er mye arbeid.)
__________________
Poden des. 01, Admini jan. 07 og Admikra feb.14.
-Det du tror, avgjør hva du ser.
|