Vis enkelt innlegg
Gammel 25-05-11, 22:25   #5
shute
prokrastinator
 
shute sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2009
Innlegg: 5.639
shute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt av
Standard

Sv: Stereotyper og fordommer, media og overfallsvoldtekter

Opprinnelig lagt inn av Mississippi, her.

Er det riktig å fokusere på at disse mennene er av ikke vestlig opprinnelse, eller er det riktig å fokusere på bakgrunn som psykiske problemer forårsaket av forskjellige traumer?

Tja. To tanker i hodet på en gang er vel også et alternativ? I forhold til "hvem er det skumlest å møte i mørk bakgate midt på natta" så er det jo ikke så veldig relevant hvorvidt han som ser rusa og somalisk ut hadde en dritkjip barndom i ugandisk flyktningeleir.

I forhold til hvorvidt man skal tenke at nyankomne innvandrere med potensielt dritkjip barndom i ugandisk flyktningeleir bør a) sendes ut for å klare seg selv eller b) ha et OK psykiatritilbud i mottakssystemet har det betraktelig større relevans å fokusere på årsak og virkning.

__________________
Ungen, 2009
Minste, 2013
shute er ikke aktiv   Svar med sitat