Sv: Laseroperasjon av øynene
Jeg opererte for snart to år siden, valgte LASIK siden jeg ville være minst mulig hjemme. Selve operasjonen gikk kjempegreit, men jeg reagerte på den beroligende tabletten jeg fikk i forkant så jeg frøs og skalv noe innmari. Jeg var ca -6 på begge øynene før operasjonen og brukte linser eller briller og var rett og slett lei av det. Jeg betalte 30000, og det var vel verdt pengene.
Det tok noen måneder før jeg følte at synet var stabilt, frem til da kunne jeg være litt langsynt en dag og nærsynt den neste, men det ble sakte men sikkert mye bedre. Håndarbeid var litt vrient i samme periode, for det var litt anstrengende for øynene.
Det eneste jeg nå merker er at jeg er litt mer lyssensitiv enn før, blant annet er mørkekjøring litt slitsomt i starten.
__________________
Å dra nytte av gode råd krever større visdom enn å gi dem. John Churton Collins
|