Sv: HTC Desire vs. Iphone4?
På hvilken måte er du avhengig av din iPhone Touch?
Personlig holder jeg mobiltelefon og mp3-avspiller "avskilt". Årsaken til dette ligger i batteribruk, og verken iPhone eller Desire har direkte super batteridriftstid når ting brukes aktivt. I tillegg liker jeg mp3-spiller med fysiske knapper for en del ting.
Jeg synes på en del områder at iPhone er et meget godt produkt, men min skepsis ovenfor selskapet har bare blitt ytterligere forsterket de siste årene. Man har en del applikasjoner for Android som rett og slett ikke "er lov" på iPhone pga. Apple ikke liker det.
Når det gjelder "datakommunikasjon til jobben" bør du spesifisere litt mer hva du mener. Fram til i den senere tid har HTC-telefonene vært basert på Windows Mobile, hvilket har vært en fordel i en del bedriftsløsninger. HTC Desire og mange andre nye modeller er basert på Google Android, så det er en del ting som ikke er helt det samme.
For min egen del blir det på en del ting litt prinsipp nå å ikke anbefale iPhone. Jeg har over 10 år sagt at markedspolitisk og monopolsøkende sett har Apple vært verre enn Microsoft, bare mindre. Nå har selskapet blitt større, og hvor mye verre de egentlig er begynner å komme veldig tydelig fram. Fram til nå med lanseringen av iOS4 ville blant annet manglende multitasking være argument nok for meg for å ikke gå for iPhone, men nå løser Apple opp litt på dette området.
Jeg liker min Desire meget godt. Kunne ønsket bedre kamera i noen sammenhenger, men sett ellers er jeg veldig godt fornøyd.
(Litt "komisk", men Apple har en "informasjonsansvarlig", eller hva han kaller seg, i Stockholm som skal kunne svare på spørsmål i fra pressen. Hans jobb er i praksis å uttale "ingen kommentar"... Noe mer lukket selskap og plattform har man aldri sett makan til).
|