Vis enkelt innlegg
Gammel 06-02-07, 13:17   #6
Susse
Gal kattedame
 
Susse sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 14.820
Blogginnlegg: 544
Susse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Rødbeter til småbarn?

Opprinnelig lagt inn av zol, her.


1) Er det noe næring i rødbeter på glass?
2) Er det å regne som snop eller sunn mat?
3) Mener å ha hørt at det er noen stoffer i rødbeter som barn under ett år ikke skal ha. Betyr det at man bør være forsiktig med mengden til ztjerna eller kan han få så mange han vil?
4) Hva spiser man rødbeter til/i?
5) Er flekkene vanskelige å få av klær?
6) Er det stor forskjell i smak på ferske rødbeter og de på glass? Har de forskjellig bruksområde?

Det er ikke så voldtsomt med næring i dem, men de innholder jo jern Røbeter på glass inneholder mye sukker, og er jo som tilbehør å regne til leverpostei eller fiskepudding.
Eva på 18 mnd elsker også rødbeter men får max to små biter på skiva si oppå leverposteien.
Flekkene er VELDIG vanskelige å fjerne og setter seg på huden, fjela, og klærne.
Ferske rødbeter er jo så klart sunnere enn dem på glass, kan brukes til f.eksl rødbetsuppe eller rødbetkaker.

Susse er ikke aktiv   Svar med sitat