Vis enkelt innlegg
Gammel 20-01-07, 23:36   #28
Alexa
Nå da?
 
Alexa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 952
Blogginnlegg: 5
Alexa er populærAlexa er populærAlexa er populærAlexa er populærAlexa er populær
Standard

Sv: Din beste ferie noensinne

Det var bryllupsreisen, faktisk. Vi drar ikke så ofte utenlands, men tok den helt ut på denne reisen (i 2004) .

Vi var først en uke i en ettroms-leilighet på Montmartre i Paris. Vi hadde utsikt til Eiffeltårnet fra stua, og Sacre Coer fra badet. Dagene bestod av noe sightseeing, men for det meste kafe/restaurant til lunsj og middag. Jeg tror ikke vi spiste utenfor gaten vi bodde i selvom det var nytt sted hver gang (stort sett).

Etter 1 uke der (i flotte, men ikke luksuriøse omgivelser) dro vi med hurtigtog mot Loire-dalen og tilbrakte 3 netter på dette slottet:
http://www.grandesetapes.fr/chateau_.../indexhome.php

Fantastisk! "Posht", men likevel hyggelig. De som jobbet der behandlet folk etter "deres egen standard". Maten var super, og vi drakk vin fra vårt fødselsår ('74). Ubetalelig (vel, vi brukte kanskje visa eller mastercard ). Det var stort sett eldre engelske ektepar der, så det ut til
.Vi var der utenom sesong (tidlig juni) og opplevde feks å ha et stort flott svømmebasseng stort sett for oss selv, selvom det var fantastisk flott vær.

Åh, får nesten gysninger bare av å skrive om det. Det er klart at det at det var bryllupsreisen kanskje påvirker opplevelsen noe.

__________________
2005 og 2010
Alexa er ikke aktiv   Svar med sitat