Vis enkelt innlegg
Gammel 19-03-09, 20:51   #33
Tito
I gapestokken
 
Tito sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: Oslo
Innlegg: 1.471
Tito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Ja eller nei til ul i uke 12?

Opprinnelig lagt inn av Apple, her.

Helt klart for.

Det jeg ikke helt skjønner med de som bruker sorterings-argumentet er at man får tilbud om UL om man er fylt 38 år. Er det mer greit å sortere om man er over 38?

Jeg mener også at det er viktig å avdekke sykdom, misdannelser osv så tidlig som mulig fordi :
-noe kan behandles i mors liv (vet ikke detaljene, hørte bare halvveis etter)
-Det er bedre for mor og foster å avbryte tidlig om det ikke er levedyktig
-Man oppdager tildigere om fosteret er dødt, regner med større psykiske reaksjoner jo lenger man går.
-Man får forberedt seg og kan ta et valg om man ønsker å fortsette.

Den psykiske påkjenningen ved å avbryte et svangerskap er nok ganske stor uansett. Man må føde fosteret etter uke 12, så hvis man har ul i uke 12 og velger da å avbryte svangerskapet, er det nok i grenseland for om man må føde eller ikke.

__________________
A mother who radiates self-love and acceptance actually vaccinates her daughter against low self-esteem.
- Naomi Wolf
Tito er ikke aktiv   Svar med sitat