Vis enkelt innlegg
Gammel 28-06-08, 12:38   #68
Stompa
50 & somewhat fab
 
Stompa sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Nordpå
Innlegg: 15.310
Stompa har en fantastisk fremtidStompa har en fantastisk fremtidStompa har en fantastisk fremtidStompa har en fantastisk fremtidStompa har en fantastisk fremtidStompa har en fantastisk fremtidStompa har en fantastisk fremtidStompa har en fantastisk fremtidStompa har en fantastisk fremtidStompa har en fantastisk fremtidStompa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Det å ignorere borettslagets regler

Opprinnelig lagt inn av Madam Mim, her.

Jeg synes faktisk det er verre med dem som følger for mange regler for strengt og dikter opp sine egne i tillegg, enn dem som er litt på kanten.

Enig. Jeg bodde et år i leid leilighet i et sameie på Majorstuen (ikke noe Majorstua i det sameiet, nei ), og det var helt ekstremt. Det var regler for alt omtrent, som hvordan dørene skulle lukkes, hvor man kunne stå og snakke, hvor dørskiltene skulle kjøpes (og kjøpes skulle de; ikke lov med midlertidige løsninger eller å la være å ha navn på klokka), hva som kunne stå på dørskiltene, når vinduer kunne være åpne osv osv. Alt dette ble tett fulgt opp av den kvinnelige styrelederen. Jeg er i utgangspunktet ikke veldig opprørsk i handling, men jeg følte meg som en trassig treåring til slutt. Og da Narvestad dukka opp på TV kjente begynte jeg å lure på om Stoltenberg kanskje har bodd i samme gård.

__________________
2001 og 2001
Stompa er ikke aktiv   Svar med sitat